Gävle kommun upphandlar flytt tjänster inom kommunen. I uppdraget ingår transport av flyttgods, demontering, ned- och uppackning och montering av inventarier och inredning, emballering samt även vid behov transport till återvinningscentral inom Gävle kommun. Flytt av tyngre inventarier som t ex. kassaskåp ska kunna avropas. Även flyttuppdrag inom samma byggnad kan förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gävle kommun upphandlar flyttjänster- I uppdraget ingår transport av flyttgods, demontering, ned- och uppackning och montering av inventarier och inredning, emballering samt även vid behov transport till återvinningscentral inom Gävle kommun. Flytt av tyngre inventarier som t ex. kassaskåp ska kunna avropas. Även flyttuppdrag inom samma byggnad kan förekomma.