534450-2020 - ÄndringSverige-NYNÄSHAMN: Byggnation av vattenreningsverk
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggning för SBR - Satsvis biologisk rening
Referensnummer: SUN 2020-
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252210 Byggnation av vattenreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny SBR-anläggning vid Nynäshamns reningsverk. Medel är säkrade och tekniska dokument uppdaterade.