2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation Norra Vännegatan
Beskrivning: Jönköpings kommun avser genomföra en nybyggnation av ett äldreboende och en gruppbostad med tillhörande markarbeten inom och i anslutning till fastigheten Omtanken 1 i Jönköping
Intern identifierare: 25/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215200 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000