534539-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Jaktplan
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modifieringssatser Ny armfixering till 39C/D/E
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna anskaffning avser modifieringssatser till ny armfixering till FMS 39C/D/E.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35611100 Jaktplan, 35611100 Jaktplan
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 12 195 248,00 SEK
exkl. moms