534546-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av flygplan
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FMS100 Maintenance Contract SAAB 340B 2021-2024
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50211000 Reparation och underhåll av flygplan, 50211000 Reparation och underhåll av flygplan
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 100,00 SEK
exkl. moms