534547-2018 - ResultatSverige-Oskarshamn: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal pelletslevaranser
Referensnummer: U-106-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär leverera pellets till förbränningsanläggningar enligt omfattning i AF-del och bilaga 1,2 och 3.
I uppdraget ingår även årlig injustering på pelletsanläggningarna enl. bilagorna
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09110000 Fasta bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen