534564-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: Rörledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och VA-sysytem av betong
Referensnummer: KS 2020/500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44163000 Rörledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mark- och VA-system av betong.
Upphandlingen görs i tre delområden:
— VA-ledningar, t ex nedstigningsbrunnar
— Stödmurar, t ex L-stöd
— Kantstöd och plattor, t ex spikkantsten, gångplattor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113140 Gatsten, 44114200 Betongvaror, 44114250 Betongplattor, 44161000 Ledningsrör, 44163100 Rörledningar, 44163110 Avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen