534599-2023 - ResultatSverige-Umeå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Vännäs kommun
Referensnummer: 23048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vännäs kommun upphandlar vinterväghållning. Uppdraget innefattar snöröjning, isrivning, halkbekämpning, snöborttagning etc. i Vännäs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
DELOMRÅDE 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
DELOMRÅDE 2
Del nr: 2
DELOMRÅDE 3
Del nr: 3