2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skannrar och mindre skrivare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar mindre skrivare och skannrar. Myndigheten har idag cirka 400-500 skannrar och cirka 200 bläckstråleskrivare. Migrationsverket har skannrar och bläckstråleskrivare på samtliga orter inom Sverige där Migrationsverket bedriver verksamhet samt hos ett flertal utlandsmyndigheter runt om i världen.
Intern identifierare: 3.2.1-2024-14945
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30124500 Skannertillbehör, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30192110 Bläck- och tryckfärgsprodukter, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 30232150 Bläckstråleskrivare, 38520000 Skannrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000