2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänst Vännäs kommun
Beskrivning: Avtalet avser transporttjänster för färdtjänstberättigade med personbil och fordon med rullstolsplats (specialfordon) för Vännäs kommun. På vissa resor följer ledsagare eller medresenär med. Avtalet gäller även transporttjänster och arbetsresor med personbil och specialfordon . Under avtalsperioden kan förändringar komma att ske beroende på politiska beslut om generella föreskrifter och villkor eller förändringar av egenavgift.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97433:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster