534831-2021 - PlaneringSverige-Sveg: Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA 2025 – Överföringsledning mellan Ramundberget-Funäsdalen etapp 1
Referensnummer: VMR 2021/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
VA 2025 - Överföringsledning mellan Ramundberget och Funäsdalen Etapp 1. (Kåvan - Flon)
Vi vill med detta förhandsmeddelande ge möjlighet att ge intresserade entreprenörer möjlighet att komma ut och se sträckningen innan snön läger sig.
se bifogade filer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231110 Rörläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VA 2025 - Överföringsledning för vatten och avlopp mellan Ramundberget och Funäsdalen Etapp 1. (Kåvan - Flon)