534882-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Grundvattenkonsult 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrundvattenkonsult 2024
BeskrivningUppsala Vatten och Avfall AB avser upphandla ett ramavtal för geohydrologiska konsulttjänster i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareUVA-2024-00440
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 41100000 Naturligt vatten, 41110000 Dricksvatten, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000