534904-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsult för Process, Skrivstöd, Analys mm
Referensnummer: IN-IN21-0449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal konsulttjänster för
- Stöd för ansökningar (externa medel)
- Processtöd och projektledning för sakområden inom regional utveckling
- Utredningar, analyser, utvärderingar inom regional utveckling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311300 Undersökningsanalys, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Upphandlingen avser ramavtal avseende köp av tjänster enligt nedan:
Stöd för ansökningar (externa medel) - Område 1Kunskaper kring EU-fonder och andra externa finansieringsinstrument inom olika sakområden. Olika behov kan komma att avropas i form av resurser och kompetenser, bl.a. skrivstöd, partnersök, processledningsstöd och övrigt administrativt stöd.
Processtöd och projektledning för sakområden inom regional utveckling - Område 2Kunskap om projektgenomförande, kartläggning och förslag till förbättringar av projektverksamhet, konkret stöd till projektledare eller projektledaruppdrag samt processkartläggning av prioriterade flöden med förslag till förbättringar.
Utredningar, analyser, utvärderingar inom regional utveckling - Område 3Kunskap i både kvalitativ och kvantitativ metod, kunskap i att hantera registerdata, analys, sammanställning och rapportskrivning.
Fokusområden är ämnen inom ramen för det regionala utvecklingsuppdraget (ref. Förordning (2017:583) om regionalt tillväxtarbete) samt kollektivtrafikuppdraget (ref. Lagen om kollektivtrafik (SFS 2010:1065)).