Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av underhåll, varor och tjänster för underhåll till Polismyndighetens helikoptrar
Referensnummer: A590.212/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50212000 Reparation och underhåll av helikoptrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov inom Polisflyget nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av artiklar/varor för underhåll och Tjänster för underhåll till Polismyndighetens Bell 206 helikopter och Bell 429 helikoptrar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 512 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50212000 Reparation och underhåll av helikoptrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen