53491-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – AI-funktionalitet inom Bild och Funktion med plattformsspecifika varor och tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAI-funktionalitet inom Bild och Funktion med plattformsspecifika varor och tjänster
BeskrivningAI-funktionalitet inom Bild och Funktion med plattformsspecifika varor och tjänster
Intern identifierareASN 2025-3197
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000