Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EXTERN REMISS (RFI) IT- stöd för Göteborg Stads Måltidsverksamheter.
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad Intraservice vill på detta sätt ge presumtiva anbudsgivare möjlighet att inför upphandling av "IT- stöd för Göteborg Stads Måltidsverksamheter" lämna synpunkter på utkastet av de krav Staden vill ställa inom detta område. Observera att detta är en EXTERN REMISS och inte en upphandlingsannons! Anbud ska alltså inte lämnas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen