Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom geoteknik.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Oskarshamns kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende geotekniska konsulttjänster i Oskarshamns kommunPlanerad avtalsstart är 2022-11-01
AUA. 22 Objektets läge
Oskarshamns kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71351500 Markundersökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen