Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av affärsutvecklingstjänster för ökat kollektivtrafikresande i Mittstråket Sundsvall – Trondheim
Referensnummer: 341-4771-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ett ramavtal för köp av tjänster inom affärsutveckling för att öka det kollektiva resande i Mittstråket Sundsvall – Trondheim.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen