535008-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänst för samordningsförbund
Referensnummer: 017444-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revision av samordningsförbunds räkenskaper och årsredovisning avseende 2019 och 2020 års verksamhet med option för åren 2021-2022. Det finns för närvarande 83 st förbund men antalet kan komma att öka eller minska under avtalsperioden.
Omfattning
Upphandlingen omfattar årlig revision av Samordningsförbunds räkenskaper och årsredovisning samt revision av förbundsstyrelsernas förvaltning för verksamhetsåren: 2019 och 2020 med option för 2021 och 2022.
För närvarande finns 83 samordningsförbund, men antalet Samordningsförbund kan såväl öka som minska under avtalstiden då Samordningsförbund slås samman eller tillkommer.
Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen