Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling fordonsförsäkring Luleå kommun
Referensnummer: KLF 2018/1502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller kommunens behov av fordonsförsäkring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen