535023-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Fullservice av hissar, portar och rulltrappor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFullservice av hissar, portar och rulltrappor
BeskrivningUpphandlingen omfattar fullservice av Riksdagens hissar, lyftbord, automatiska portar och rulltrappor. Detta är en säkerhetsskyddad upphandling (nivå 3).
Intern identifierare1805-2023/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416400 Rulltrappor, 44221240 Garageportar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFullservice av hissar, portar och rulltrappor
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 42416400 Rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar