53512-2019 - ResultatSverige-Östersund: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillväxtrådgivning till Almi Företagspartner Nord AB
Referensnummer: UH-2018-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
På Almi Nord arbetar rådgivaren självständigt med stort ansvar för våra kunders framtida utveckling. Det är ett utåtriktat uppdrag som innebär kontakt med personer och företag inom olika branscher och olika målgrupper.
Insatserna ligger inom följande områden:
— Uppsökande verksamhet och genomförande av initiala kundmöten inklusive behovsanalys enligt Almi Nords process,
— Rådgivningsinsatser riktade mot målgruppen etablerade företag. Insatserna innebär tidsbegränsade åtaganden enligt en tydlig process bestående av initiala företagsanalyser, affärsmodulering samt coachning,
— Rådgivningsinsatser inom strategigrupper,
— Representera hela Almi Nords produktportfölj,
— Representera vid gemensamma event.
Avtalet är på 2 år med möjlighet till förlängning på ytterligare 1 + 1 år.
Volymen uppskattas till ca 1,5 MSEK/år.
Sista anbudsdag är 7.12.2018
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rådgivning