535143-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: A 19-071 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunkoncernens behov av banktjänster inom följande tre huvudområden med underliggande delar.
— Koncernkontosystem
— Betalningsförmedling
— Löneförmedling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen