535155-2022 - ResultatSverige-Luleå: Vaktmästartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Vaktmästeritjänster Kiruna och Piteå
Referensnummer: 22/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341140 Vaktmästartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på Vaktmästeritjänster för leverans till Region Norrbotten för orterna Kiruna och Piteå samt närliggande områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen