53516-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Inredningsdesign
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekt
Referensnummer: 2018/1280/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79932000 Inredningsdesign
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI har behov av en inredningsarkitekt för ombyggnationen av SMHIs lokaler i Norrköping
Kortfattad beskrivning av efterfrågad vara/tjänst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 79930000 Specialdesign, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen