535247-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling avseende Informatiker
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling avseende Informatiker
BeskrivningInformatiker , resurstjänst för HSN.
Föregående meddelande123456-2024
Intern identifierareHSN 2025-0208-3
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenDynamiskt inköpssystem.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIT-resurstjänst - Ledning och styrning
BeskrivningInformatiker, IT-tjänst HSN
Intern identifierare1675511
Optioner
Beskrivning av alternativen1 option, (12 mån)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformationsfråga
BeskrivningSpecifik upphandling som avser Informatiker.
Intern identifierare1677181
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelObligatorisk krav
BeskrivningInformatiker
Intern identifierare1676405