Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad varudistribution
Referensnummer: 18/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad varudistribution genom att inleveranser ska gå till en distributionscentral (DC) där godset rangeras, samlastas och distribueras i fordon i en optimerad körslinga till mottagande enheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 64100000 Post- och budtjänster, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen