535317-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsstöd
Referensnummer: 012707-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Molntjänstlösning avseende rekrytering och arbetspsykologiska tester.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72222300 IT-tjänster, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen