Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom revisionsområdet
Referensnummer: 2018-022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för revisionstjänster som kommer att avropas av kommunens förtroendevalda revisorer.
Upphandlingen avser dels tjänster i form av att genomföra lagstadgade revisioner och att vara sakkunnigt biträde till kommunens egna revisorer. Dessutom ska granskningsuppdrag och rådgivning kunna avropas från ramavtalet vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen