Entreprenaden omfattar ett fastighetsdriftansvar för Locums bestånd inom Huddinge sjukhusområde. Detta inkludera tjänster inom fastighetsdrift och teknisk fastighetsförvaltning samt närliggande servicetjänster. Planerad avtalsstart är 2019-04-01. Omfattningen i sin helhet framgår av bifogat förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen