535353-2018 - ResultatSverige-Trollhättan: Ut- och tillbyggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillbyggnad av LSS Boende
Referensnummer: 18/138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillbyggnad av befintliga LSS Boende
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen