535361-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Mark- och exploateringskonsulter och fastighetsvärderingskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMark- och exploateringskonsulter och fastighetsvärderingskonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser konsultuppdrag inom två olika avtalsområden, mark och exploatering samt fastighetsvärdering, inom Eslövs kommun. Uppdragen avropas av Beställaren. Konsulter som avropas från avtalet kan komma att arbeta i hela processer eller i olika skeden i projekt åt Beställaren. Uppdragen kan därmed komma att variera i storlek.
Intern identifierareKS 2024/337
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara, 72246000 Konsulttjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandlingsunderlag