535372-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Köping: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Nätinstallatör för Västra Mälardalens Kommunalförbund
Referensnummer: VMKF-U 2020.104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser Nätinstallatörstjänster inom Köpings-, Arbogas-, Kungsörs- och Surahammars kommuner. Exempel på arbeten är kabeldragning, montering av uttag och paneler, uppsättning av WiFi basar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen