2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal lås och passersystem
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för löpande behov av drift, service, underhåll och installationer av lås och passersystem. Upphandlingen avser två anbudsområden (Lås och nycklar och passersystem) .Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller båda områden. Beställaren kommer anta en (1) leverantör per anbudsområde.
Intern identifierare: FV-24/0045
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35123400 Passerkort, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal lås och passersystem FV-24/0045
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för löpande behov av drift, service, underhåll och installationer av lås och passersystem. Upphandlingen avser två anbudsområden (Lås och nycklar och passersystem) Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller båda områden. Beställaren kommer anta en (1) leverantör per anbudsområde.
Ytterligare klassificering (cpv): 35123400 Passerkort, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 passagesystem
Ytterligare klassificering (cpv): 35123400 Passerkort
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1 Lås och nycklar
Ytterligare klassificering (cpv): 35123400 Passerkort, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås