535412-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel - vinterhållning/snöröjning
Referensnummer: VH 2023-00612
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning för Vidingehem 2023, följande områden ingår;
Ingelstad, Vederslöv, Tävelsås, Värends Nöbbele, Åryd, Dädesjö, Gemla, Kalvsvik, Ör, Uråsa, Lammhult och Braås.
Anbudslämnare kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden, varje område utvärderas separat.
Omfattning
Upphandlingen avser snöröjning av områdena:
Ingelstad
Vederslöv
Tävelsås
Värends Nöbbele
Åryd
Dädesjö
Gemla
Kalvsvik
Ör
Uråsa
Lammhult
Braås
Kartor över respektive fastighet och område finns i bilagor 1-12
Anbudslämnaren väljer vilket/vilka områden hen vill lämna anbud på. Detta görs genom att anbudslämnaren bockar i valda delar under "Välj delar" på startsidan för upphandlingen.
Beräknad volym
Kontraktens uppskattade volym visualiseras av kartorna. Några garanterade volymer lämnas inte då tjänstens omfattning är beroende av vädret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen