535427-2022 - ResultatSverige-Lerum: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för hantverkstjänster, Bygg
Referensnummer: KS22.221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen omfattar mindre ny-, om- och tillbyggnader samt löpande underhålls- och reparationsarbeten och mindre avgränsade projekt inom beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen