II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73220000 Utvecklingsrådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79633000 Personalutveckling, 79990000 Diverse företagstjänster, 79998000 Coachning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställningsvolymen under den sammanlagda avtalstiden, inklusive eventuella förlängningsoptioner, uppskattas för Huddinge kommun till cirka 10 000 000 SEK exklusive moms, dock maximalt 20 000 000 SEK exklusive mervärdesskatt.
Beställningsvolymen under den sammanlagda avtalstiden, inklusive eventuella förlängningsoptioner, uppskattas för Huddinge Samhällsfastigheter AB till cirka 2 000 000 SEK exklusive moms, dock maximalt 4 000 000 SEK exklusive moms.