53550-2018 - ÄndringSverige-Vetlanda: Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter, städredskap, mjukpapper & plastprod.
Referensnummer: UH-2018-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till samordnad upphandling av kemtekniska produkter, städredskap, mjukpapper och plastprodukter för Vetlanda, Sävsjö, Nässjö, Eksjö och Aneby kommun och de kommunala bolagen Njudung Energi Vetlnda AB, Witalabostäder AB, Sävebo AB och Eksjö Kommunfastigheter AB samt Höglandets Räddningstjänstförbund.