See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Målningsarbeten
Beskrivning: Härmed bjuder Karlstads kommun med ingående parter (kommunen) in till anbudslämnande i upphandlingen av målningsarbeten. Kommunen söker två (2) seriösa leverantörer som under den kommande fyra (4) årsperioden ska att utföra såväl invändiga som utvändiga målningsarbeten på ingående parters befintliga fastighetsbestånd och under avtalstiden tillkommande fastigheter. Målningsarbeten omfattar underhållsarbeten samt vara behjälplig med bedömning av framtida underhållsbehov. Läs gärna igenom upphandlingsdokumenten så snart som möjligt och har ni frågar så önskar kommunen att dessa ställs så tidigt som möjligt i annonseringsperioden. Detta ökar förutsättningarna att kommunen tidigt kan agera om så är behövligt och den planerad tidplanen kan hållas. Tack ock välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97709:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45442110 Målning av byggnader, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442180 Ommålning, 45442190 Färgborttagning