535570-2018 - ResultatSverige-Djursholm: Fakturering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-debitering med tillhörande kundtjänst
Referensnummer: TN 2018/0444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999200 Fakturering
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds kommun avser att handla upp, kundtjänst och debitering av VA-avgifter, samt därtill närliggande arbetsuppgifter, gällande abonnenter i Danderyds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342300 Kundservice, 79500000 Kontorshjälp, 79560000 Arkivering, 79941000 Inkassering av avgifter, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen