535582-2019 - ResultatSverige-FAGERSTA: Byggkonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggkonsulttjänster
Referensnummer: 2019.43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag inom Bygg i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen