535587-2023 - ResultatSverige-Lund: Fordon för väghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskiner
Referensnummer: 23/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144400 Fordon för väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig beskrivning av uppdraget
Uppdraget avser köp av fabriksnya sopmaskiner för gatusopning samt tillhörande reservdelar.
Följande sopmaskiner gäller för detta ramavtal:
Liten fabriksny sopmaskin
Mellanstor fabriksny sopmaskin
Stor fabriksny sopmaskin
Tillhandahållande av upphandlingsdokumenten
Upphandlingsdokumenten tillhandahålls elektroniskt via upphandlingsverktyget TendSign (se www.tendsign.com).
Inlämning av anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt genom TendSign.
Endast elektroniska anbud accepteras.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 2023-06-07 23:59.
Anbud som inte är beställaren tillhanda inom utsatt tid kommer att förkastas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144430 Gatsopningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen