See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt bröd
Beskrivning: Linköpings kommun kommer under Q3 2024 att annonsera en upphandling indelad i två anbudsområden avseende färskt bröd. Bevaka upphandlingen så att ni inte missar chansen att bli en av våra leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15811000 Brödprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Färskt matbröd - anbudsområde A
Beskrivning: Linköpings kommun kommer under Q3 2024 att annonsera en upphandling avseende färskt bröd. Anbudsområde A omfattar leveransen av färskt matbröd till Linköpings kommun. Bevaka upphandlingen så att ni inte missar chansen att bli en av våra leverantörer.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102034:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Färskt matbröd - anbudsområde B
Beskrivning: Linköpings kommun kommer under Q3 2024 att annonsera en upphandling avseende färskt bröd. Anbudsområde A omfattar leveransen av färskt matbröd till Region Östergötland. Bevaka upphandlingen så att ni inte missar chansen att bli en av våra leverantörer.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102034:Lot:2