Besiktning av lyftanordningar, tryckbärande anordningar och tryckkärl 2021
Referensnummer: Ks 1295/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal. Antagen leverantör skall i erforderlig omfattning utföra besiktningar av hissar, lyftar, portar, tryckkärl m.m. i enlighet med Boverkets föreskrifter och Arbetsmiljöverkets föreskrifter.