Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48313000 Programvara för optisk teckenigenkänning, 48318000 Programvara för skanner, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
Leveransplats
Del av land (NUTS): Norrbottens län (SE332)
Land: Sverige
Värde