535727-2018 - ÄndringSverige-Västerås: Medicinska informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SaaS-tjänst gällande listning inom primärvården
Referensnummer: DU-UPP18-0339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814000 Medicinska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av SaaS-tjänst gällande listning inom primärvården i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.