535743-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätskevagnar
Referensnummer: RD20/05008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vätskevagnar till Region Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen