Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Drivmedel
Referensnummer: KYF 2021/1747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09134200 Dieselbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerställa leveranser av drivmedel (HVO-diesel och alkylatbensin) till Stockholms stads kyrkogårdsförvaltningens 11 begravningsplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen