Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DLC system for plastic substrates
Referensnummer: V-2021-0065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Purpose of procurement
The division of Micro and Nanosystem at KTH is seeking tenders for an R&D coating system able of sputtering DLC (Diamond-like carbon) on polymeric and silicon substrates with a thickness ranging from 100 - 3000 nm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen