535782-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Personalförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningsresurser
Referensnummer: 0541/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att täcka upp park-och naturförvaltningens behov av bemanningsresurser inom verksamhetsområde anläggning, park och vinterväghållning.
Behovet kan uppstå vid planerade arbeten, arbetsanhopningar, semestrar, ledigheter och akuta sjukdomar.
Denna upphandling omfattar tre (3) delområden; anläggningsarbetare, parkarbetare och maskinförare. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller på flera av delområdena.
• Anläggningsarbetare
• Parkarbetare
• Maskinförare